Witajcie kochani, dziś jest ze mną Ewa z którą oficjalnie otworzymy sezon grillowy 2017! Przygotujemy dla Was na grillu Niezły Bigos!

Istnieje wiele sposobów przygotowywania bigosu i jego odmian, wszystkie opierają się na tych samych zasadniczych składnikach, różnią się jedynie niektórymi dodatkami i kolejnością ich dodawania.

Bigos – przygotowanie

Bazą do naszego bigosu będzie kapusta kiszona, wcześniej ugotowana i odcedzona. Mięsne dodatki to z kolei wędzony boczek, pokrojony na grubszą kostkę. Mamy także kawałek mięsa wołowego, który też zostanie pokrojony w kostkę i podsmażony. Żeberka wieprzowe wędzone i kiełbasa jałowcowa to kolejne z mięsnych dodatków.

Smak naszego bigosu podbije czerwone wino, które dodatkowo nada naszej potrawie pięknego koloru. W bigosie nie może także oczywiście zabraknąć suszonych grzybów, należy je wcześniej namoczyć aby zyskały miękkość. Dodamy także śliwki suszone oraz miód, które nadadzą potrawie słodkiego posmaku. Nie zapominajmy o polskich przyprawach takich jak kminek, majeranek czy owoce jałowca.

Przepis na bigos Michał Dobosz Grill360

Aby nasz bigos był jeszcze bardziej mistrzowski, użyjemy do grillowania specjalnych wiórek wędzarniczych, będą one odymiać naszą potrawę i nadadzą jej charakterystyczny dymny posmak.

Do garnka wrzucamy boczek i czekamy aż się zarumieni, doprawiamy pieprzem, solą  i papryką czerwoną. Dorzucamy kiełbasę i również podsmażamy. Dodajemy cebulkę, dolewamy wino, doprawiamy kminkiem i majerankiem, owocem jałowca, zielem angielskim i liściem laurowym. Zamykamy pokrywę i zostawiamy na chwilę aby wszystko się dusiło.

Następnie dorzucamy do garnka nasze żeberka wieprzowe, kapustę, śliwki i miód, podlewamy odrobiną wody i jeszcze raz wina, po czym dokładnie mieszamy. Na sam koniec dodajemy grzyby.

Zostawiamy nasz bigos na 110 -130 stopniach, na półtorej godziny, w tym czasie mieszamy ze dwa, trzy razy. Po tym czasie nasz bigos jest już gotowy. Smacznego!

CZYTAJ NASZĄ GAZETĘ www.Grill360.pl

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
decofire.pl